Dzieci 9ki już od początku cechują się dużą charyzmą wobec czego mogą przewodzić innym dzieciom lub stanowić oparcie dla słabszych. Dosyć wcześnie wykazują się też dojrzałością duchową. Mają duże serce do pomagania innym już od początku. Mogą mieć za to kłopot z proszeniem o pomoc dla siebie. Trzeba ich tego uczyć.

​Z drugiej strony dosyć wcześnie mogą objawiać swój buntowniczy, szalony charakter, bo 9 są tu przecież po to, aby wpływać na większe dobro. Często nie da się tego zrobić starymi metodami. One widzą i wiedzą. Nie boją się łamania schematów.​Do tego, z uwagi na swój pojętny, ciągle głodny umysł, duże talenty artystyczne i twórcze mogą bardzo się nudzić w tradycyjnych szkołach i buntować się przeciwko nim.

Dbaj o to, aby nie naginać w pełni swojego dziecka do panujących zasad społecznych na zasadzie – trzeba wetknąć ten kwadrat do okrągłego otworu, bo zniszczysz jego wyjątkowy dar. To co trzeba, to nauczyć je sprawdzać, badać i zmieniać w jak najlepszy możliwy sposób, aby umiało funkcjonować w społeczeństwie i jednocześnie robić co ma robić.

Dojrzała, dorosła 9 raczej nie przywiązuje się do rzeczy i miejsc a nawet ludzi, choć to może zabrzmieć ostro. Może się zdarzyć, że 9 jako dziecko będzie musiała przejść ten proces nauki “odpuszczania”, bo jako dziecko może się przywiązywać.

Młoda 9 ma się uczyć zdrowej równowagi pomiędzy zaspakajaniem swojej żądzy zabawy, poznawania, czynienia dobra dla innych a byciem w rodzinie, która jest dla niej ważna. Tylko w strukturze rodziny musi być dla nich przestrzeń na jej indywidualizm i niezależność.

Dzieci 9 mają swoje ścieżki, uwielbiają naturę.

Pobierz Plan Kursu

Pobierz Plan Kursu

Wypełnij dane poniżej aby zapisać się na listę i pobrać plan kursu

You have Successfully Subscribed!