Jeśli Twoje 7kowe dziecko mówi, że nie lubi gruszek, to nie lubi i koniec.  Porzuć na razie ten temat 😀

Dzieci 7 doskonale wiedzą co lubią i czego nie lubią. Mają swoje konkretne stanowisko i poglądy. Nawet jeśli ktoś stara się je siłowo zmienić, to nie okażą zewnętrznie buntu, a wewnętrznie utrzymają swoją niezależność. Siłą nie zmienią swojego zdania.

​Trzeba tu uważać, bo dzieci 7 nie pokażą jawnie co czują i że cierpią. Może uda ci się zobaczyć co najwyżej łzy. Aby się otworzyć muszą być przekonane, że znajdują się w bezpiecznej atmosferze.

To bardzo inteligentne dzieci. Ich siła polega na bezwzględnych zdolnościach umysłowych i niezwykłej przenikliwości. Sprawiają wrażenie dojrzalszych wobec rówieśników. Same mogą czuć się jakby tu nie pasowały, mogą się dystansować.
Z kolejnej strony to bardzo wrażliwe dzieci.  Ta wrażliwość rozciąga się na rodziców, rodzeństwo i przyjaciół. 7 niesie wysoką duchową wibrację i dziecko 7 ma rozwijać swoje poczucie duchowości, intuicji.

Nie martw się, jeśli w chwili gniewu, w obliczu problemu Twoje dziecko chce zostać samo. Ono potrzebuje czasu w samotności, czasu na samodzielne, wewnętrzne poszukiwania odpowiedzi.
Zapewnij je, że jest kochane,  bezpieczne i możecie porozmawiać, kiedy będzie gotowe. Ewentualnie – jeśli pozwoli – to pobądź przy nim w ciszy. Po jakimś czasie może uda się delikatnie zainicjować rozmowę a może nawet samo się otworzy.
Może chcieć się również bawić w samotności.

Dziecko 7 ma się uczyć  zaufania, otwartości, okazywania emocji, myślenia opartego na danych i rozwijania wysokiego poziomu intuicji. Dbaj o to, aby nie wyłączyło tego talentu. Kiedy połączy swoją analityczność wraz z intuicją, powstaje głęboka mądrość, która jest ich darem i dla świata.

Fizycznie to bardzo aktywne dzieci.

Pobierz Plan Kursu

Pobierz Plan Kursu

Wypełnij dane poniżej aby zapisać się na listę i pobrać plan kursu

You have Successfully Subscribed!