Dziecko 3 stało pierwsze w kolejce, kiedy na “górze” rozdawano urok 😉 który pomaga im znaleźć kompanów do zabawy i to, czego pragną najmocniej – UWAGI- Twojej i otoczenia.

Ich pewność siebie jest duża, kiedy mają przed kim błyszczeć, ale kiedy widownia znika, lub pojawia się nierozważna krytyka wychodzi na jaw ich chwiejność w poczuciu własnej wartości.  Wyzwaniem dla rodzica jest praca z ich poważnym poczuciem zwątpienia i paraliżującym strachem przed krytyką – mogą nawet porzucić swoje marzenia.

Są bardzo wrażliwe emocjonalnie. Dlatego mają się uczyć swoich emocji i opowiadania o nich, wyrażania tego co czują i radzenia sobie z tym. Emocji będzie w Waszym życiu sporo 😉

To bardzo energiczne, radosne, pomysłowe dzieci, potrzebujące wiele ruchu i uwagi, zachęty do podążania za ich twórczymi talentami. Od momentu, kiedy uczą się mówić, możesz mieć wrażenie, że nie przestają 😀 A jeśli mają za mało cudzej uwagi, to w ruch idzie skłonność do przesady, aby ją odzyskać.

Dzieci 3 mają szybkie, inteligentne umysły. Są dobre praktycznie we wszystkim i szybko się nudzą, przez co mogą mieć problemy ze skoncentrowaniem się na czymś wystarczająco długo, aby osiągnąć pożądany rezultat. Mogą nie wiedzieć czego tak naprawdę chcą.

Zadaniem rodziców jest:

  • uczenie 3 koncentracji i wytrwałości, która zaowocuje wydajnością
  • wspierać kreatywną autoekspresję
  • oswajać z emocjonalnością i jak sobie z nią radzić
  • uczyć wyrażania siebie, umiejętnej komunikacji
  • wspierać w utrzymaniu radosnej ekspresji
  • uczyć wsłuchiwania się w siebie

Słuchaj (bez osądu i z roztropnością w krytyce) , pytaj, ponownie słuchaj, objaśniaj, wspieraj, zachęcaj 😉

Odkryj MOC Twojej wibracji!

Wypełnij formularz poniżej i poznaj swoje najmocniejsze strony, życiowe wyzwania i misję z jaką przychodzisz na ten świat! Możesz odkryć swoją osobistą mapę do szczęścia, zdrowia i sukcesu!

You have Successfully Subscribed!