Dzieci 2 są towarzyskie, niekonfliktowe, pomocne i urokliwe. Mają w sobie dużo wrażliwości a nawet nieśmiałości, przez co mogą chcieć ukrywać się za rodzicem. Potrafią ukrywać swoje prawdziwe uczucia ze strachu przed urażeniem drugiej osoby.
To spokojne, uprzejme, życzliwe, posłuszne dzieci.

Głównym wyzwaniem dziecka 2️ jest nauczenie się jak radzić sobie ze swoją nadwrażliwością, delikatnością emocjonalną i chłonięciem stanów emocjonalnych innych ludzi z otoczenia. To oznacza, że mogą przychodzić ze szkoły kompletnie wyczerpane emocjonalnie, lub starać się być rozjemcą w domowych kłótniach.​

Zadaniem rodzica 2️ jest delikatnie popychać ją do samodzielności, do niezależności, aby w życiu dorosłym nie przerodziła się w niezdecydowanie i brak umiejętności określania swoich granic. Do braku poczucia zasługiwania na to co najlepsze.
Z takimi dziećmi należy rozmawiać spokojnie i cierpliwie, uczyć je balansowania emocji i wytyczania swoich granic. Trzeba je nauczyć mówić innym “NIE”
Potrzebują dużo przytulania, wspierania. zachęcania do większej odwagi i potwierdzeń o ich wartości.
Niewspierana, niechwalona, nierozumiana, niedowartościowana, niezachęcana do realizacji marzeń, zalękniona dwójka może stać się bardzo agresywnym dzieckiem.

Pobierz Plan Kursu

Pobierz Plan Kursu

Wypełnij dane poniżej aby zapisać się na listę i pobrać plan kursu

You have Successfully Subscribed!