Jeśli dziecko o osobowości 1️ przewraca dom do góry nogami, to znaczy nie mniej ni więcej, że mu się nudzi i ma za mało przestrzeni do akcji, za mało atrakcji, którymi może się zając i za mało Twojej uwagi 😉 Musi być dobrze “wybiegane” w ciągu dnia!

​Jeśli masz dziecko 1, to istnieje możliwość, że przejdzie Ci przez myśl – a po co ona / on nauczył się mówić i chodzić 😀 😛 bo 1️ od dziecka potrzebuje ruchu, przestrzeni, swobody a do tego jest ostro niezależna i trudno ją nakłonić do robienia czegoś czego nie chce.
Dziecko 1 potrzebuje różnych, ciekawych i absorbujących bodźców, żeby trenować swój bystry i szybki umysł.

Lepiej nie zamykać dziecka o tej wibracji w ciasnym, nudnym miejscu na dłużej – dłużej może być bardzo indywidualne. Krzyki dziecka pomogą ci zorientować się w przekraczaniu granicy 😉
To dzieci, które mają swoje zdanie, indywidualność, zaradność i sprawiają wrażenie jakby Cię nie potrzebowały – wrażenie – to bardzo dobre słowo. Nie daj się zwieść. One bardzo potrzebują Twojej uwagi. Bardzo potrzebują wiedzieć, że są kochane, doceniane przez Ciebie. W razie czego same się pochwalą, ale to nie będzie to samo.

To dzieci, które chętnie wchodzą w rolę przewodniczącego klasy. Lubią się dzielić wiedzą, zdolnościami, pokazywać się. I dobrze to w nich pielęgnować. Jeśli dziecko 1️ ma coś zrobić, to musi wiedzieć po co i dlaczego. Argumentem “Bo tak” przegrywamy niemal u każdego, ale u 1 szczególnie!

Ogromnym zadaniem rodzica dziecka 1️ jest rozwijać w takim dziecku zmysł pięknego, ludzkiego przewodzenia. Czyli brania pod uwagę potrzeb drugiego człowieka, widzenia cudzej perspektywy. Partnerskiego podejścia, kiedy trzeba. Dyplomacji, taktu i wyczucia w komunikacji.
Równocześnie jak przyjmować przegraną, jak sobie radzić z porażką.

W precyzyjnym poznaniu swojego dziecka i precyzyjnym ustaleniu postępowania z nim pomoże ci analiza jego pełnego portretu, do czego zapraszam.

Pobierz Plan Kursu

Pobierz Plan Kursu

Wypełnij dane poniżej aby zapisać się na listę i pobrać plan kursu

You have Successfully Subscribed!